Juventus maç yayınları

juventus maçlarını canlı izleJuventus Hakkında

Juventus maçlarını canlı izle, Juventus Football Club, Torino şehrinde kurulmuş ve İtalyan futbolunun en başarılı ve en büyük kulüpleri arasında bulunmaktadır. Toplam olarak 62 resmi şampiyona kupasıyla beraber diğer tüm İtalyan takımlarından çok daha fazla kupaya sahip olmaktadır. Bu kupaların 52 tanesini İtalya’da alınmıştır ve bu başarı da bu alanda kendi başına bir rekor olarak yer alır. FIFA tarafından Avrupa’nın en başarılı üçüncü kulübü, dünyanın en başarılı altıncı kulübü olarak yer almaktadır. İsminin anlamı Latince gençlik anlamına gelen Juventus, ülkede en geniş taraftar tabanına sahiptir.

Juventus Tarihçesi

1897 tarihinde, liseli öğrenciler aracılığı ile kurulan kulüp 1926 tarihinde, Fiat’ın da sahibi olan Agnelli ailesinin eline geçmiş ve gerek sportif başarılar, gerekse tesisleşme konusunda başarılı günler geçirmeye başladı. 1931 tarihinden başlayarak 5 yıl üst üste şampiyonluklar elde edildi. Efsanevi Antonio Cabrini, Dino Zoff, Gaetano Scirea, Michel Platini, Marco Tardelli ve Giovanni Trapattoni önderliğinde dünya tarihinin görmüş olduğu en müthiş kadroyu kurmuş ve Avrupa’nın 3 büyük kupasını kazanan ilk takım olmuştur. İtalya’nın almış olduğu 4 Dünya Kupası’nın üçünde doğrudan etkisi olmuştur. 1934 tarihinde takımda 8 Juventus’lu yer alıyordu. 1982 tarihinde Cabrini, Zoff, Scirea, Gentile, Tardelli İtalya millî takımını yenilmez hale getirirken, Paolo Rossi rakipleri adeta tek başına devirdi. 2006 dünya kupasında müsabakasında İtalya millî takımlarının Juventus’lu olan Marcelo Lippi ile beraber Ciro Ferrara’nın önderliğinde Fabio Cannavaro, Gianluigi Buffon, Gianluca Zambrotta ve Alessandro Del Piero olmadan şampiyon olabileceğini düşünülemezdi. Juventus her anlamda futbolun zirvesinde kimin duracağına karar vermiştir. Fransa’da düzenlenmiş olan 1998 dünya kupasında ev sahibi olan Fransa dünya kupasını kazanmış olan Juventus’lu Zidane finalde 2 gol atarak kupayı takımına getirmiştir. O kupayı kürsüde kaldıran diğer Juventuslu Didier Deschamps’dı. 2000 Avrupa Futbol şampiyonası içerisinde İtalya-Fransa finalde karşılaştığı Juventus’lu David Trezeguet altın gol ile beraber ülkesine kupayı getirmiş, yine bir Juventuslu Alessandro Del Piero şok yaşamıştı. Tam 6 yıl aradan sonra bu kez Almanya’da düzenlenmiş olan dünya kupası finalinde Del Piero kupayı ülkesine götürmüşken, David Trezeguet kaçırmış penaltının şokunu yaşamıştır.

Maçları Anında İzle

Televizyonda yayınlandığı şekilde hiçbir zaman donmadan, herhangi bir reklamla karşılaşmadan arzu ettiğiniz maçları internet adresimiz aracılığı ile kolayca izleyebilirsiniz. Maç yayınlarını kesintisiz şekilde sizlere ulaştırmaya devam eden internet adresimiz bu koşullar içerisinde ziyaretçilerine çok daha iyi hizmet verebilmek adına devamlı olarak alt yapılarını geliştirmekte, daha kaliteli bir platform içerisinde maç yayınlarını vermektedir. Bu koşullar da futbol seven pek çok kişinin internet üzerinden daha kaliteli maç izlemelerine yardımcı olmuştur. Ziyaretçilerine kesintisiz olarak maç yayını sunmaya devam eden internet adresleri her geçen gün artmaya devam ediyor.


DMCA.com Protection Status