Manchester United maç yayınları izle

Manchester United maç yayınları izleManchester United Hakkında

Manchester United maç yayınları izle , Manchester United İngiltere’nin Manchester şehrinde yer alan ve Premier League’de mücadele eden futbol kulübüdür. 1878 yılında “Newton Heath LYR Football Club” ismi ile işçilerce kurulan kulübün adı 190 tarihinde bir iş adamı tarafından satın alınmasıyla Manchester United olarak değiştirildi. 1910 tarihinde ise halen iç saha maçlarını oynamış oldukları Old Trafford’a taşındı. II. Dünya Savaşı sonrası takımın başına ise Matt Busby’i getirmiş olan kulüp çok iyi bir kadro kurdu ve 1956–1957 yıllarında üst üste iki lig şampiyonluğu kazandı. Fakat daha sonrasında şok edici bir gelişme oldu ve Münih’de takımın uçağı düşmüştür. 6 Şubat 1958 yılında meydana gelmiş olan bu felaket sonucu takımın sekiz oyuncusu vefat etti ve birçok oyuncusu sakatlandı. Herkes takımın çökeceğini düşünüyorken, Busby sakat oyuncularından ve gençlerden tekrar bir takım kurdu, 1965 ve 1967’de iki kere İngiltere şampiyonu olmuştur. Daha sonra 1968’de Şampiyon Kulüpler Kupası’nı kazanan ilk İngiliz takımı olarak yer aldı. Kasım 1986 yılında 2012–13 sezonu sonuna kadar takımın başında yer alacak olan Alex Ferguson ise kulübün en başarılı teknik direktörü oldu. 27 yıldır takımın başında yer alan ve Sir unvanına sahip olan Ferguson, United’ın başında 26 büyük kupa kazandı.

Manchester United maç yayınları izle

Manchester United futbol kulübü Newton Heath’te Yorkshire Demiryolu Şirketi işçileri tarafından “Newton Heath LYR Football Club” ismi ile kuruldu. Kurulduğu zamanlarda demiryolu şirketleri arasındaki küçük turnuvalarda sahaya çıkan takımın kayda geçmiş olan ilk karşılaşması Bolton Wanderers rezerv takımına karşıdır. Bu maç içerisinde demiryolu şirketinin renkleri olarak bulunan yeşil ve altın renk formalarla sahaya çıkmış olan Newton Heath LYR FC, rakibine 6–0 mağlup oldu. Kulübün ilk arması ise Manchester Şehir Konseyi’nin armasından üretildi. 1970 yılında ise medya tarafından “Kırmızı Şeytanlar” ismi ile nitelendirilen takımın armasına elinde tırmık tutmuş olan bir şeytan figürü eklendi. O yıllardan bugüne kadar ise arma üzerinde yalnızca renk tonu değişiklikleri ve küçük ayarlamalar yapıldı.

Manchester United şifresiz maçlar izle

Manchester United, dünya üzerinde en popüler futbol kulübü ve iç saha maçlarını Avrupa’nın en fazla taraftar ortalamasına oynayan kulüpleri arasındadır. Kulübün dünya üzerinde 24 ülkede 200’den fazla resmî Manchester United Taraftar Kulübü yer almaktadır. Kulüp, her sene yaz ayları içerisinde dünya çapında turne yapmakta ve gidilen ülkelerin futbol kulüpleriyle turnuva yapmaktadır. Futbola gönül veren herkesin kolayca giriş yapabildiği internet adresimiz üyelik ve ücret istemeden maç yayını yapmaktadır. Futbol maçlarında kulüplerin moral bulabilmesi ve daha gayretli kazanmayı amaçlaması konusunda taraftarlar her anlamda takımlarının sahasına gitmekte ve onlara destek olabilmektedir. Skor ne şekilde olursa olsun her hafta Manchester United maçlarını ücretsiz şekilde takip edebilirsiniz.

button


DMCA.com Protection Status